Wiele osób uważa, że w zakresie słuchawek nie da się nic więcej już wymyślić i rozwój na rynku jest tylko pozorny. Jest to oczywiście wierutna bzdura, czego doskonałym dowodem są np. słuchawki bluetooth. Pytanie jednak brzmi, czy faktycznie jest to rozwój, czy też może ślepa uliczka? Jakie są zatem wady oraz przede wszystkim zalety takich słuchawek?
Czym są słuchawki bluetooth?
Słuchawki bluetooth z pozoru niczym się nie różnią od tych tradycyjnych. Tak samo nakłada się je na głowę, lub też wkłada do uszu, oraz tak samo odtwarzają dźwięk. Jedyną różnicą w tym wypadku jest to, że nie łączy je ze źródłem dźwięku żaden przewód. Nie ma więc potrzeby oplatania się kablami jeśli słucha się muzyki z telefonu, lub też męczenia się z kablem na biurku, gdy słucha się muzyki lub gier na komputerze.
Zalety słuchawek bluetooth
Co może być w takim wypadku zaliczone do najważniejszych zalet słuchawek bluetooth? Przede wszystkim jest nią ogromna swoboda i wygoda ruchów. Nie tylko nie ograniczają nas żadne przewody, lecz niema konieczności bycia w pobliżu źródła dźwięku. Protokół bluetooth bez problemu może sięgać nawet do kilkunastu metrów, więc telefon można trzymać w plecaku lub torebce i cały czas słuchać z niego muzyki, lub też chodzić po całym domu w słuchawkach i np. sprzątać, a dźwięk będzie odtwarzany z komputera lub też z wieży. Co więcej, jest to również genialny sposób na oglądanie telewizji lub filmów w nocy, gdy inni domownicy śpią. Dzięki podłączeniu telewizora pod takie słuchawki, bez problemu można wygodnie rozsiąść się na kanapie i cieszyć rozrywką nie przeszkadzając nikomu.
Wady słuchawek bluetooth
Co jednak może być zaliczone do wad słuchawek bluetooth? Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że są one nawet kilkadziesiąt procent droższe, niż te same modele tylko bez modułu bezprzewodowego. Co więcej, ich noszenie na głowie może być nieco bardziej niewygodne, ponieważ są to słuchawki ciężkie z racji tego, że obecne jest w nich zasilanie. Może to być albo akumulator, albo też zwykłe paluszki. Prowadzi to od razu do kolejnej wady, czyli do konieczności okresowego ładowania takich słuchawek. Jeśli posiada się model na baterie, to wystarczy je tylko wymienić, lecz jeśli obecny w słuchawkach jest akumulator, to do czasu jego naładowania nie można z nich korzystać, co z pewnością znacznie utrudniać będzie czerpanie rozrywki z telewizji, muzyki, czy też z gier.
Podsumowanie
Czy warto takie słuchawki kupić? Zdecydowanie tak, choć na uwadze trzeba mieć pewne ich niedoskonałości. Jeśli się je zaakceptuje, czerpać się będzie z nich o wiele więcej radości, niż z tradycyjnego modelu.